Company Logo

1,2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

880886
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
76
165
2244
875646
5240
44028
880886
Jūsų IP: 34.204.198.73
Laikas: 2024-07-13 11:55:51
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

NŠA

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Bendradarbiavimas

Projektas "Virtualus Nevarėnų miestelio gidas"

 

 

Nuoroda į internetinę svetainę svetainę:"RAKTAS Į NEVARĖNŲ ISTORIJĄ"

 

 

gidas

 

 

 

Pažink Nevarėnų miestelį išmaniai

 

Gegužės 3 dieną Nevarėnų mokykloje vyko paskaita – pasidalijimas gerąja patirtimi „Naujų technologijų taikymas istorijos ir technologijų pamokose“. Renginio metu mokyklos ir Nevarėnų seniūnijos bendruomenėms bei Telšių rajono istorijos ir technologijų mokytojams buvo pristatyti projektai „Virtualus Nevarėnų miestelio gidas“ ir maketas „Nevarėnų seniūnijos istorijos objektai“. Šių projektų tikslas –pasinaudojus šiuolaikinėmis technologijomis išmaniai pažinti Nevarėnų miestelio kraštą ir jo istoriją. Šiam tikslui pasiekti buvo sukurta interaktyvi, dinamiška erdvė – svetainė „Raktas į Nevarėnų miestelio istoriją“. Svetainę galima rasti  mūsų mokyklos tinklalapyje www.nevarenumokykla.lt skyrelyje projektai (paspaudus aktyvią nuorodą „Virtualus Nevarėnų miestelio gidas“).

Nevarėnų pagrindinė mokykla dalyvauja UAB „Hnit-Baltic“ ir kompanijos „Esri Inc.“ vykdomoje programoje „Esri GIS mokykloms“ ir naudojasi ArcGIS Online erdvinių duomenų valdymo ir žemėlapių platforma. Dalyvaujant programoje skaitmeninių žemėlapių kūrimas mokykloms yra nemokamas. ArcGIS Online – žemėlapių kūrimo įrankis, debesų technologija, paremta erdvinių duomenų valdymo sistema, skirta žemėlapių, aplikacijų ir kitos geografinės informacijos kūrimui bei saugojimui. Tam, kad galėtumėte naudotis teikiamu funkcionalumu, nereikia diegti jokios programinės įrangos, nes viskas yra pasiekiama per interneto naršyklę. Norint pasinaudoti visomis svetainėje parodytomis galimybėmis, svarbu turėti/susikurti ArcGIS Online paskyrą. Instrukciją, kaip susikurti paskyrą ir rasti informaciją apie programą „Esri GIS mokykloms“, rasite internetiniame puslapyje www.gismokykla.lt.

Istorijos mokytoja ir IT specialistė pristatymo metu pasakojo, kaip, naudojantis ArcGIS Online, kurti skaitmeninius žemėlapius, tvarkyti, tyrinėti ir analizuoti įvairius duomenis, kurie būtų naudingi bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams, paįvairinti istorijos, geografijos, informatikos ir kitas pamokas. Kuriant virtualų Nevarėnų miestelio gidą, panaudota tik mažytė dalelė GIS technologijų teikiamų galimybių mokykloms.

Kuriant pasakojimus, skaitmeninius žemėlapius ir aplikacijas apie miestelio pastatus, svarbiausius kultūros paminklus, asmenybes, mažąją liaudies architektūrą, buvo pasinaudota įvairia vaizdine medžiaga: nuotraukomis, garso ir vaizdo įrašais, internetinėmis svetainėmis (epaveldas.lt, kultūros vertybių registras kvr.kpd.lt, www.sauliusajunga.lt, LŠS Kartografijos grupės ir kt.).

Projektas buvo kuriamas ir vykdomas nuo 2016 m. rugsėjo 1 dienos.  Virtualiame miestelio gide yra pasakojama apie 43 miestelio pastatus ir jų istoriją (tarp jų 8 nebėra), kultūros paminklus, mažąją liaudies architektūrą, žymiausias asmenybes, prekyvietes ir t.t. Surinkta ir chronologine seka nurodyti miestelio valsčiaus, apylinkės, kolūkio pirmininkai, jų fotografijos. Surinkta medžiaga apie bažnyčios ansamblį (bažnyčią, varpinę, kleboniją, špitolę ir t.t.), mokyklos, vaikų darželio, girininkijos, pašto, vaistinės, ligoninės, knygynėlio, bibliotekos, Šaulių sąjungos, pieno supirkimo punkto, gaisrinės, jomarkų istoriją, paminklinius akmenis, žydų šeimas ir pastatus ir t.t. Projekte yra pateikta miestelio istorija nuo XVII a. iki 2017 m. Projekte taip pat yra pateikti žemėlapiai ir miestelio gyventojų skaičiaus statistika. Galerijoje galima rasti nuotraukų ir spaudos straipsnių.

Norintiems pažinti miestelį, siūlome surasti visus istorinius miestelio objektus, kurie pateikti pažintinio turo skiltyje. Pažintinį turą (kaip ir visas kitas aplikacijas) galite peržiūrėti ne tik kompiuteryje, bet ir išmaniuosiuose įrenginiuose, t. y. mobiliuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. Žemėlapių aplikacijomis   galėsite naudotis visur, kur yra interneto ryšis. Tiems, kas neturi galimybės ar nenori naudotis IKT, siūlome alternatyvą – LANKSTINUKĄ „Pažink miestelį išmaniai“, kuriame nurodyti 35 istoriniai Nevarėnų miestelio objektai ir trumpi jų aprašymai.

Paskaitoje technologijų mokytojas pristatė maketą „Nevarėnų seniūnijos istorijos objektai“, kurį kūrė kartu  su mokiniais. Makete pavaizduoti seniūnijos istorijos objektai (bažnyčios, kapinės, kultūros paminklai). Ruošiant maketą vyko integruotos istorijos – technologijų pamokos „Puodininkystė – seniausias Lietuvos amatas“, „Žmonijos priešistorė“. Integruotų pamokų metu buvo ugdomas mokinių pilietiškumas, kūrybiškumas, saviraiška, bendruomeniškumas, skatinama mokymosi motyvacija.

Paskaitoje dalyvavo rajono svečiai: Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė ir vyriausioji specialistė Irena Petrauskienė, Telšių mero pavaduotojas Kęstutis Gusarovas, Telšių švietimo centro metodininkė Aldona Kleivienė, Telšių suaugusiųjų mokyklos direktorius Gediminas Simanavičius, rajono istorijos ir technologijų mokytojai, Nevarėnų seniūnė Vilma Šakienė, Nevarėnų kultūros centro direktorius Albinas Šmukšta, Nevarėnų filialo „Bočiai“
pirmininkas Pranas Statkus ir kt. seniūnijos bendruomenių nariai.

Už nuoširdžią pagalbą rengiant projektą dėkojame Romanai Peštenienei, Ievai Klevienei, Irenai ir Silvijui Tendziagolskiams, Irenai Ivanauskienei, Stanislavai Prokopavičienei, Irenai Daubarienei, Kazimierui Arlauskui, Audronei Ciparienei, Petrui Šakiui, Kazimierai Kačinskienei, miestelio bibliotekai, Nevarėnų kultūros centrui. Už lankstinukų išleidimą dėkojame Nevarėnų seniūnei Vilmai Šakienei. Tikimės, jog šiuo projektu paskatinsime šiuolaikiškai pažvelgti į savo krašto praeitį, istorines vertybes ir kultūros paminklus. Kviečiame apsilankyti www.nevarenumokykla.lt (projektai).

Istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė

IT specialistė Lina Butkutė

Technologijų mokytojas Romas Lubis
Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.