Company Logo

Renginių kalendorius

Rugsėjis 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

305676
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
11
47
355
304812
2587
4246
305676
Jūsų IP: 18.208.202.194
Laikas: 2020-09-27 09:06:20
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai lankėsi bibliotekoje

IMG 20191127 105315 1 LargeKnygų pasaulis – svarbi vaiko gyvenimo patirtis. Padėdami vaikams pamėgti knygų skaitymą, padedame jiems augti ir per knygas pamilti pasaulį, bet maži vaikai skaityti dar nemoka, todėl būtina juos supažindinti su knygutėmis. Lapkričio 28 dieną ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su savo mokytoja lankėsi mokyklos bibliotekoje. Juos pasitiko bibliotekininkė Danutė Ramančauskytė.

Skaityti daugiau: Ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai lankėsi bibliotekoje

Linksmai su Kake Make (2)

IMG 20191023 114824 LargeSpalio 23 dieną mokyklos bibliotekoje lankėsi priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytoja Dijana Čirikiene. Patogiai įsitaisę poilsio zonoje, smagiai su vaikais šnekučiavomės – kaip elgtis bibliotekoje, kokių knygų čia galima rasti ir kaip su jomis elgtis, ką vaikučiams yra skaitę tėveliai ar kiti artimieji, ką dar, be knygų, galima rasti bibliotekoje.

Skaityti daugiau: Linksmai su Kake Make (2)

BIBLIOTEKOS DARBO LAIKAS

 Pirmadienis - ketvirtadienis 8.00 - 16.45

 Penktadienis 8.00 - 15.30

 Pietų pertrauka 12.00 - 12.30

 

Bibliotekininkės pareigos

Mokyklos bibliotekininkė aptarnauja skaitytojus, komplektuoja gautą dalykinę, metodinę, grožinę literatūrą, bei konsultuojasi su dalykų mokytojais ir užsako naujai leidžiamą literatūrą, vadovėlius.

Attachments:
Download this file (Bibliotekos taisyklės.pdf)Bibliotekos taisyklės.pdf[ ]195 kB
Access this URL (http://vadoveliai.emokykla.lt/)vadoveliai.emokykla.lt[Informacija apie vadovėlius ir mokymo priemones]0 kB
Download this file (Vadovėlių aprūpinimo tvarka.pdf)Vadovėlių aprūpinimo tvarka.pdf[ ]141 kB

Skaityti daugiau: BIBLIOTEKOS DARBO LAIKAS

Bibliotekos istorija

1 „Imkit mane ir skaitykit“

...Rankraštis, spausdinta, kompiuterinė knygos skaitytojui kiekvieną dieną atneš kažką naujo. Bet, manau, jog daugeliui ne mažiau įdomi ir knygos praeitis. Tad kokia buvo Nevarėnų mokyklos bibliotekos pradžių pradžia?

Mokyklos archyve yra žurnalai nuo 1919 metų. Iš žurnalų matyti, kad pradinėje mokykloje  buvo mokoma lietuvių kalbos, skaičiuoti, tėvynės pažinimo, istorijos, geografijos, gamtos mokslų. 1937-1938 mokslo metais šeštame skyriuje vaikai mokėsi iš gramatikos, gamtos, geografijos (visa žemė), literatūros (tautosaka), aritmetikos uždavinyno, bažnyčios istorijos vadovėlių. Pradinės klasės skaitė „Sakalėlį“. 1942 metų žurnale parašyta, kad 19 mokinių užsiprenumeravo „Žiburėlį“.

Skaityti daugiau: Bibliotekos istorija

Popietė „Skaitau su antroku“

Spalio 8 d. mokyklos antrokai su mokytoja Juzefa Venckiene susirinko į popietę mokyklos bibliotekoje. Nauji mokiniai susipažino, o jau lankantys mūsų mokyklą prisiminė naudojimosi biblioteka taisykles, aptarėme skaitymo naudą.

Skaityti daugiau: Popietė „Skaitau su antroku“

Nevarėnų mokykloje vyko akcija „Valanda su knyga 2018“

IMG 20180510 120939Jau trečius metus Telšių r. švietimo centras kartu su K. Praniauskaitės viešąja biblioteka, rajono mokyklų bibliotekininkų, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodiniais rateliais organizuoja skaitymo akciją „Valanda su knyga “ .

Akcija prasidėjo balandžio 23 d. Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiais. O gegužės 10 d. vyko akcijos „Valanda su knyga 2018“ baigiamasis renginys. Prie akcijos prisijungė ir mūsų mokykla.

Skaityti daugiau: Nevarėnų mokykloje vyko akcija „Valanda su knyga 2018“

Popietė „Knygų pasaulyje“

„Būnant su vaikais sustoja laikas, ir pats nejučia šypsaisi...

Ir džiugina įvairios mažos smulkmenos.“

 

 

IMG 20180424 123531Balandžio 24 d. pirmokai kartu su priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais sugužėjo į biblioteką, kurioje vyko popietė „Knygų pasaulyje“.

Kaskart atėję pirmokai papasakoja kažką naujo, ką skaitė, ką įdomaus yra sužinoję. Antanas K. skaitė J. Marcinkevičiaus kūrinio „Grybų karas“ ištrauką. Aptarę ištrauką, pirmokai sėdo prie kompiuterių žaisti mokomuosius žaidimus. Žaisdami gilino lietuvių kalbos žinias. Vaikai džiaugėsi, kai pavykdavo užduotis atlikti be klaidų. Na, o priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai lavino galveles ir rankeles: skaičiavo daržoves, jas spalvino.

Skaityti daugiau: Popietė „Knygų pasaulyje“

Tarptautinė vaikų knygos diena

IMG 20180411 132831„Ne bėda gimti ančių tarpe, svarbu, kad būtum iš gulbės kiaušinio.“

 

H.K. Andersenas

  

Balandžio 2 oji – žymaus pasakų kūrėjo H. K. Anderseno gimtadienis. Tą dieną taip pat kasmet minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Šiemet ši diena sutapo su antrąja šv. Velykų diena, mokinukai atostogavo, todėl mokykloje šią dieną paminėjome balandžio 11 d.

Skaityti daugiau: Tarptautinė vaikų knygos diena

Knyga – nedidelis įrankis, pažadinantis mūsų sugebėjimą mąstyti. E. Fagė

IMG 20180328 122026 1Kovo 28 d. pirmokėliai rinkosi į bibliotekoje vykstančią popietę. Kadangi kovo mėnesį minima knygnešio diena, žiūrėjome video įrašą apie knygnešius „Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas 1864-1904“.

Skaityti daugiau: Knyga – nedidelis įrankis, pažadinantis mūsų sugebėjimą mąstyti. E. Fagė

Poetą S. Gedą prisimenant

DSCF4768Ištiško geltona
Šviesa danguje,
Ir plaukia giedodamos
Žuvys į ją.

  Raudonas ir žalias,
  Kuprotas kaip krabas
  Pašoka į viršų
  Lietuviškas kraštas.

Skaityti daugiau: Poetą S. Gedą prisimenant

Viktorina „Pažink aviacijos pasaulį“

aviacijos pasaulio 2017 metu rinkinysSausio 30 d. bibliotekoje vyko viktorina "Pažink aviacijos pasaulį", kurioje dalyvavo 8 klasės mokinės: Vaida Purauskaitė, Andžela Strikauskytė, Aurelija Jonkutė ir Samanta Venskutė. Viktorinos pagrindinis prizas - susipažinimas su aviacija gyvai aerodrome ir įsimintinas skrydis lėktuvu.

Skaityti daugiau: Viktorina „Pažink aviacijos pasaulį“

Knygų pasaulyje

IMG 20180126 123659Iki šiol dar nėra rastas kitas toks efektyvus būdas žodynui plėsti kaip skaitymas. Mokslininkai teigia, kad tėvai turėtų skatinti savo vaikus skaityti kuo daugiau.

Kad vaikai būtų skatinami skaityti, bibliotekoje nuolat  organizuojamos skaitymą skatinančios popietės. Tad sausio 26 d. 1 klasės mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai lankėsi bibliotekoje,  kur vyko popietė „Knygų pasaulyje“.

Skaityti daugiau: Knygų pasaulyje

Mokyklos mažieji lankėsi bibliotekoje

DSCF3207Skaitymas - svarbus įgūdis, kurį reikia ugdyti nuo pat mažumės. Kuo daugiau mažiems vaikams skaitoma, tuo labiau jie trokšta patys išmokti skaityti. Kadangi maži vaikai skaityti dar nemoka,  juos būtina supažindinti su knygutėmis. Todėl ikimokyklinukai su auklėtoja Živile Mizgeriene ir priešmokyklinukai su auklėtoja Lina Račkauskiene spalio 12 d. lankėsi bibliotekoje, kur vyko renginys „Mano knygelės“.

Skaityti daugiau: Mokyklos mažieji lankėsi bibliotekoje

Popietė „Knygų pasaulyje“ bibliotekoje

DSCF2803„Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.” Astrida Lindgren

Skaityti daugiau: Popietė „Knygų pasaulyje“ bibliotekoje

Popietė „Skaitau knygutę“

DSCF2269Vasara!
Neišsenkantis aukštas ąsotis!
Sklidinas upių tėkmės ir tylos kaitrios.
Nori? – atsigerk volungės čiulbesio.
Nori? – užplūstančios audros…

Skaityti daugiau: Popietė „Skaitau knygutę“

„Skaitau knygutę“

DSCF1906Balandžio 28 d. pirmokai lankėsi bibliotekoje. Kaip ir kiekvieną kartą susitikę, taip ir šiandien, prisiminėme, kodėl svarbu skaityti.

Tada pirmokai susiskirstė į  tris komandas. Buvo paruoštos 4 užduotys, kurias kiekviena komanda turėjo atlikti: perskaityti iš knygutės po 2 sakinius, įminti mįsles, surinkti ir sudėti knygutes, kurių ar autorius, ar pavadinimas prasideda iš komandos nario vardo raidės ir sudėti po žodį iš duotų raidžių. Vaikai labai stengėsi atlikti užduotis. 

Skaityti daugiau: „Skaitau knygutę“

Akcija „Valanda su knyga“

DSCF1873Drauge, pabūkim šiandien viską užsimiršę [...]

K. Bradūnas

 

Jau antrus metus Telšių mieste organizuojama akcija „Valanda su knyga“. 2017-ieji metai  paskelbti   Lietuvių kalbos kultūros , rašytojų Ievos Simonaitytės ir Kazio Bradūno metais, todėl  akcija „Valanda su knyga“ skirta ne tik skatinti skaitymą, bet ir populiarinti šiuos metus. 

Skaityti daugiau: Akcija „Valanda su knyga“

Tarptautinė vaikų knygos diena

DSCF1661„[...] O juk skaityti yra ne vien darbas, jausmų ugdymas, vaizduotės ir asmenybės turtinimas, bet pirmiausia – didžiulis malonumas.

Kaip tik dėl to vaikų rašytojai ir rašo knygas!“

„Augti su knyga“ Sergejus Machotinas

Skaityti daugiau: Tarptautinė vaikų knygos diena

Kovo 16 - oji – Knygnešio diena

IMG 20170315 091102Kovo 15 – 16 dienomis mūsų mokykloje vyko renginiai, skirti knygnešio dienai paminėti. Renginių ciklo tikslas - pagerbti ir prisiminti knygnešius, kurie lietuvių kalbos draudimo metais platino lietuviškas knygas.

Skaityti daugiau: Kovo 16 - oji – Knygnešio diena

Pamoka, skirta Šatrijos Raganos 140 – osiosms gimimo metinėms paminėti

PeckauskaiteMarija[...] Kokia graži tu,

kai žiebi žvakes ant pianino

ir paleidi nakčiai

tamsių plaukų didžiulį mazgą,

kai žvelgi į mus mąsliom, liūdnom akim

iš po tų antakių lakaus juodumo... [...]

 

                                                (J. Vaičiūnaitė)

Skaityti daugiau: Pamoka, skirta Šatrijos Raganos 140 – osiosms gimimo metinėms paminėti

Bibliotekoje dešimtokai skaitė Vytauto Mačernio „Vizijas“

DSCF0836Vasario 16 - kovo 11 dienomis Lietuvoje vyko Lietuvių kalbos dienos. Rajone taip pat buvo numatyta daugybė renginių – keli iš jų ir mūsų mokykloje. Daugiausia dėmesio nutarėme skirti iš mūsų krašto kilusiems kūrėjams – rašytojai M. Pečkauskaitei Šatrijos Raganai ir poetui Vytautui Mačerniui.

Skaityti daugiau: Bibliotekoje dešimtokai skaitė Vytauto Mačernio „Vizijas“

Popietė „Skaitau knygutę“

DSCF0844Prabėgo mėnuo ir pirmokai vėl sugužėjo į biblioteką, į popietę „Skaitau knygutę.“ Šį kartą popietė buvo skirta profesijoms. Kaip visada, pradžioje su vaikais kalbėjomės apie skaitymą, akcentavome jo svarbą. Vaikai pasakojo, ką jau perskaitę, ką skaito dabar.

Skaityti daugiau: Popietė „Skaitau knygutę“

Vladui Braziūnui – 65

braziunas

ASMENINIAI ĮVARDŽIAI

„...kiekvienas gali pasakyti AŠ, ir bus teisus
AŠ, toks ir toks, pasižadu, AŠ myliu, AŠ apgautas
ką aš kalbėjau, ką jaučiau, ką melavau –
nemelavau tik viena: aš tai AŠ [ ..]“

 

Skaityti daugiau: Vladui Braziūnui – 65

Bernardui Brazdžioniui – 110

DSCF0528Lietuva, kai aš tave tariu —
Prieš akis sumirga raštų raštai,
  Ir pilna padangė vyturių,
Ir linų žydėjimas be krašto [...]

                     

Skaityti daugiau: Bernardui Brazdžioniui – 110
Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.