Company Logo

Renginių kalendorius

Sausis 2021
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

315696
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
0
97
435
314712
1158
1752
315696
Jūsų IP: 3.239.109.55
Laikas: 2021-01-17 00:10:47
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Bibliotekoje dešimtokai skaitė Vytauto Mačernio „Vizijas“

DSCF0836Vasario 16 - kovo 11 dienomis Lietuvoje vyko Lietuvių kalbos dienos. Rajone taip pat buvo numatyta daugybė renginių – keli iš jų ir mūsų mokykloje. Daugiausia dėmesio nutarėme skirti iš mūsų krašto kilusiems kūrėjams – rašytojai M. Pečkauskaitei Šatrijos Raganai ir poetui Vytautui Mačerniui.

Kovo 7 dieną bibliotekoje su dešimtokais kaip tik ir susipažinome su tragiškos lemties, bet nepaprastai gabiu, iš Šarnelės kilusiu, Telšiuose gimnaziją baigusiu vos 23 metų sulaukusiu poetu Vytautu Mačerniu. Šis 1921 metais gimęs mūsų kraštietis studijavo Vilniaus ir Kauno universitetuose, ateityje laukė studijos Sorbonoje, deja, baigiantis karui, jis netikėtai žuvo Žemaičių Kalvarijoje. Mokiniams buvo įdomu išgirsti, kokias vertybes sugebėjo savyje suformuoti šis jaunas žmogus, laisvai kalbėjęs keliomis užsienio kalbomis, bendravęs su žymiais to meto kultūros veikėjais, bet didžiausią įspūdį mokiniams paliko jo kūryba, ypač ankstyvoji, eilėraščių ciklas „Vizijos“,  nes jas jaunuolis parašė būdamas bemaž to paties amžiaus kaip ir mūsų dešimtokai.

Miela širdžiai buvo klausytis, kaip šiandieniniai vaikai, dažnai kaltinami be technologijų niekuo nesidomintys, nuoširdžiai skaitė eiles, kuriose atgimė autentiškas Žemaitijos peizažas, gimtųjų namų ir gamtos įstabus grožis, skambėjo jautrūs poetiški žodžiai, skirti protėviams ir gimtajai žemei. Paklausti, kas labiausiai jiems įstrigo, dešimtokai kalbėjo apie nepaprastą Vytauto Mačernio gebėjimą išaukštinti visiems tokius artimus dalykus: kelią į gimtuosius namus, artumą toms vietoms, iš kurių esi kilęs, žmogaus būties prasmės klausimus.

Poezijos skaitymus vykusiai papildė bibliotekininkės Danutės surastas filmukas apie Šarnelę, kurioje amžino poilsio poetas atgulė neįprastoje vietoje – tėviškės kalnelyje, o dar labiau visiems patiko dainomis virtę Mačernio sonetai, savotiškas filosofinės minties ir populiarios muzikos derinys.

Manau, kad pažintį pradėję keliais eilėraščiais, kada nors dešimtokai perskaitys ir daugiau Vytauto Mačernio kūrinių.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Audronė Ciparienė 
Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.