820057
Laikas: 2024-04-19 13:33:02

Pirmokus supažindino su biblioteka

pirmokai1

Rugsėjo 24 d. 1 klasės mokiniai su mokytoja J. Venckiene lankėsi mokyklos bibliotekoje. Tai buvo pirmoji jų pažintis su biblioteka. Vaikams papasakota apie biblioteką, vaikai išsakė savo nuomonę, kaip jie įsivaizduoja, kas yra biblioteka. Susipažinome su naudojimosi biblioteka taisyklėmis. Pirmokėliai aktyviai kalbėjo, kaip elgtis bibliotekoje ir kaip saugoti knygutes.

Po to vaikams buvo išdalinti lapai, kurių, vienoje pusėje besišypsanti saulutė, kitoje – „vardinis skaitytojas“ (su pirmoko vardu). Ant saulutės spindulėlių vaikai rašėsavo vardus bei raideles ar žodelius, kuriuos jau moka patys parašyti.

Kitoje pusėje rašys perskaitytų knygų pavadinimus, o mokslo metų pabaigoje apžvelgsime, kas kiek knygučių perskaitė. Išrinksime aktyviausiai skaitantį pirmoką.

Pirmokai visus mokslo metus, vieną kartą per mėnesį, rinksis visi kartu į biblioteką, kur bandys kiekvienas asmeniškai skaityti klasės draugu rate, dalinsis mintimis apie skaitytas knygeles.

Danutė Ramančauskytė