Company Logo

Renginių kalendorius

Birželis 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

295834
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
0
80
153
295057
153
2576
295834
Jūsų IP: 34.204.176.125
Laikas: 2020-06-03 00:22:27
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Projekto aprašymas ir gairės

KARJERA UGDYMASProjektas „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“.

Mūsų mokykla 2012 metais pradėjo bendradarbiavimą su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru ir dalyvauja projekte „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“.

   Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai dar ir gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu. Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje. Jam turi padėti mokytojai, karjeros veiklų koordinatoriai, tėvai. Padedamas jų, mokinys turi išmokti konstruktyviai žvelgti į ateitį: išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą bei planuoti savo vietą darbo rinkoje. 

   Mūsų mokykloje šiai programai vykdyti yra įkurtas Ugdymo karjerai centras, kuris veikia bibliotekos patalpose. Yra sudaryta Ugdymo karjerai darbo grupė, kuri organizuos ir vykdys įvairias veiklas: pamokas apie profesijas, karjeros planavimą, grupines ir individualias konsultacijas, atliks su mokiniais testus, rengs diskusijas/susitikimus su profesijų atstovais, bus demonstruojami filmai apie profesijas, vyks klasių valandėlės apie profesijų pasirinkimą, bus organizuojama profesijų diena mokykloje, ekskursijos, parodos, išvykos į darbo biržą, įmones ir t.t.   Tai skatins mokinių mokymosi motyvaciją, kryptingą profesijos pasirinkimą bei ateityje užtikrins konkurencingumą darbo rinkoje. Ugdymo karjerai grupė darbą organizuoja vadovaudamasi „Profesinio orientavimo vykdymo tvarkos aprašu“, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V – 1090/A1 – 314, atsižvelgiant į mokyklos bendruomenės poreikius ir galimybes.

 

       Ugdymo karjerai darbo grupė:

   - Direktoriaus pavaduotoja Angelė Želvienė

   - Karjeros koordinatorė Inga Budginienė

   - Bibliotekininkė Lina Butkutė

   - Socialinė pedagogė Sandra Vaičiulytė

   - Matematikos vyr. mokytoja Janina Glodenienė

   - Klasių vadovų metodinės grupės pirmininkė Lina Račkauskienė

 

       Mokyklos bibliotekoje galite susipažinti su:

   - Filmais apie įvairias profesijas;

   - Informacija apie mokymo įstaigas (universitetus, kolegijas, profesines mokyklas);

   - Internetinėmis nuorodomis profesijos pasirinkimo klausimais;

   - Leidiniais „Kuo būti", „Kur stoti“ ir kt.;

   - Testais apie tinkamiausias jums profesijas;

   - Informacija apie įsidarbinimo galimybes;

   - Kita aktualia informacija.

 

                  Mieli Tėveliai,

   Pristatydama Ugdymo karjerai programą noriu pakviesti ir Jus bendradarbiauti, prisidėti prie programos vykdymo. Jūs galite papasakoti apie savo profesiją Profesijos dienos renginių metu, o galbūt norite pakviesti mokinius į savo darbovietę ir supažindinti juos su savo darbo specifika. Gal pasiūlysite ir kitokių veiklų?

   Laukiame pasiūlymų, aktyvaus bendradarbiavimo ir dalyvavimo veiklose.

Plačiau apie projektą, ugdymo karjerai programas mokyklos bendruomenės nariai kviečiami susipažinti svetainėje: www.mukis.lt

   1-12 kl. mokiniai, tėvai ir mokytojai apie profesijų ir darbo  pasaulį, aukštąsias ir profesines       mokyklas, priėmimo į jas taisykles gali sužinoti internetinėje svetainėje: www.aikos.lt

   Informaciją parengė projekto koordinatorė Inga Budginienė, tel. 861634658, el.p.     Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 
Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.