820057
Jūsų IP: 18.191.13.255
Laikas: 2024-04-19 07:43:31

Veiksmo savaitė "Be patyčių"

sypsenaPatyčios – opi problema mokyklose. Daugelis mokyklų praleidžia tai pro akis, o kitos stengiasi užkirsti tam kelią. Akcija "Savaitė be patyčių" Nevarėnų vidurinėje mokykloje jau tapusi tradicija. Kovo 18-22 dienomis vykę renginiai dar kartą siekė puoselėti draugiškus jausmus ir pagarbą aplinkiniams.

Kovo 18-oji buvo pirmoji veiksmo savaitės "Be patyčių" diena. Dar ryte susirinkusius mokinius ir mokytojus nustebino akcija "Šiltas rankos paspaudimas", kurios metu mokinių tarybos nariai kiekvieną pasitiko rankos paspaudimu. Geros nuotaikos skleidimas tuo nepasibaigė. Kiekviena klasė darė ir dalino šypsenėles, kurias vėliau turėjo su savimi. Antradienis buvo labiau skirtas apmąstymams: 5-7 klasių mokiniai dalyvavo grupiniuose užsiėmimuose su psichologe, o kitų klasių mokiniai susitiko su architektais. Vėliau klasėse vyko pokalbiai patyčių prevencijos temomis.

Trečiadienį 8b klasės mokiniai pasiūlė visiems linksmai praleisti pertraukas, kurių metu vyko viktorina "Kas? Kur? Kada?". Šios viktorinos laimėtojais tapo 7 klasės mokiniai.

Ketvirtadienis buvo pati įdomiausia ir linksmiausia diena, nes vyko pirmosios rungtynės naujojoje sporto salėje tarp Telšių rajono policijos ir Nevarėnų mokyklos komandų. Deja, mūsų mokyklos komandai laimėti nepavyko. Tačiau šių rungtynių metu mokiniai, palaikydami savo komandą, parodė, kad yra tikri savo mokyklos patriotai. Rungtynės buvo draugiškos, taigi nugalėjo draugystė. Telšių rajono policijos komandos žaidėjai padovanojo mūsų mokyklai kamuolį. Taip pat buvo apdovanotas taikliausias baudų ir tritaškių metikas. Abu šiuos titulus laimėjo 10 kl. mokinys Darius Mažeika.

Penktadienį, paskutinę akcijos dieną, baigiamajame renginyje klasių seniūnai pristatė visą savaitę mokinių kurtą dėlionę "Be patyčių 2013". 1-4 klasių mokiniai nustebino savo pieštais plakatais "Būk mano draugas". Socialinė pedagogė Sandra Vaičiulytė supažindino su mokykloje atliktu tyrimu "Mokyklos mikroklimatas". Na, o visą renginį vainikavo bendras besišypsančio veiduko kūrimas.

Veiksmo savaitė "Be patyčių" mokykloje sukūrė tokią aplinką, kad kiekvienas galėjo pasakyti - man čia gera mokytis.

9 klasės mokinė Viktorija Šimkutė

be_patyciu_2013 (1)