820057
1932
Jūsų IP: 18.217.220.114
Laikas: 2024-04-19 16:39:42

„Susipažįstu su Nevarėnų miestelio istorija“

Integruota istorijos – lietuvių literatūros pamoka

„Susipažįstu su Nevarėnų miestelio istorija“

Rugsėjo 18 dieną 5 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos – lietuvių  literatūros pamokoje ,,Susipažįstu su Nevarėnų miestelio istorija“. Tai pamoka, kuri vyko ne mokykloje, o Nevarėnų miestelyje.

Penktokai, lydimi istorijos mokytojos Neringos Račkauskienės ir lietuvių kalbos mokytojos Ilonos Stonkienės, leidosi į pažintinę kelionę po Nevarėnų miestelį. Mokiniai, keliaudami Liepų gatve, susipažino su šio gražaus miestelio istorija. Istorijos mokytoja prašė atkreipti dėmesį į šioje gatvėje esančius gyvenamuosius namus bei kitus pastatus. Pasak mokytojos, kai kurie namai buvo statomi ne ant pamatų, o tiesiog ant žemės. Istorijos mokytoja taip pat pasakojo, jog XIX a. pabaigoje gyveno labai daug žydų. Čia jie buvo įkūrę 14 parduotuvių, veikė odų dirbtuvės, kepyklėlė, vėliau buvo atidaryta vaistinė. Besižvalgydami po šio miestelio istorinius objektus, stabtelėjome prie paminklo, skirto tremtiniams atminti. Lietuvių kalbos mokytoja papasakojo, kodėl šioje vietoje pastatytas šis akmuo, ir ką jis reiškia. Išvykos metu apžiūrėjome Nevarėnų miestelio bažnyčią, varpinę. Skaitėme legendas apie miestelio įkūrimą ir jo vardo kilmę.

Integruota pamoka baigėsi prie Motiejaus Valančiaus laikais pastatytos akmeninės koplytėlės blaivybei paminėti. Čia mokytojos pasidalino mintimis apie M. Valančių, pasakojo apie Žemaičių vyskupo nuveiktus darbus ir idėjas.

5 kl. mokinys Tomas Perminas

Very Simple Image Gallery:
Could not find folder /var/www/vhosts/nevarenumokykla.lt/httpdocs/images/2018-09-18_integruota-pamoka/