820057
Jūsų IP: 18.218.61.16
Laikas: 2024-04-16 18:42:22

Žemės ir Vandens diena Nevarėnų mokykloje

20180320 084537Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena. Ši diena sutampa su astronominiu pavasariu. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis- dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Mūsų mokykla taip pat jau keletą metų iš eilės mini šią dieną. Kaip naujovę mokykloje pasiūlėme kovo 22 d. paminėti ir Vandens dieną. Renginiai mokykloje vyko dvi dienas (kovo 20-22 dienomis). Renginių ciklą pradėjome Žemės vėliavos pakėlimu ir trumpu pristatymu, kodėl mes visi turime prisidėti prie Žemės gėrio puoselėjimo. Klasių valandėlėse mokiniai buvo skatinami diskutuoti apie žemės ir vandens globalines problemas, ieškojo būdų, kaip galėtume sumažinti pasaulyje didėjančius šiukšlynus. Geografijos pamokų metu 6-8 klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Namai“, po kurio vyko filmo apibendrinimas – diskusija. Na, o patys mažiausi mokyklos mokinukai – priešmokyklinukai, pasitelkę į pagalbą mokyklos vyresniuosius, mokyklos aikštelėje iškėlė inkilą.

Minint vandens dieną visi mokiniai ir mokytojai per pertraukas buvo kviečiami į geografijos kabinetą paskanauti vandenuko. Šios akcijos metu norėjome atkreipti dėmesį, kad vanduo taip pat gali būt skanus, mes galime truputėlį paskaninti jį pridėję mėtos lapelį, citrinos skiltelę, spanguolės uogą. Na, o geografijos pamokų metu 6 - 8 klasių mokiniai stebėjo ir patys atlikinėjo daug bandymų su vandeniu: vaikštantis vanduo, vandens difuzija, medūza butelyje ir daugelį kitų.

Geografijos mokytoja Lina Račkauskienė