819206
Laikas: 2024-03-29 13:45:57

Kovo 11-osios minėjimas

kovo11 2013 2 Paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

Savaitgalį mokyklos bendruomenė prasmingai paminėjo prieš 23-ejus metus priimtą vieną svarbiausių Lietuvos žmonių sprendimų – nepriklausomybės atkūrimą. Klasėse vyko netradicinė penkta pamoka, skirta šiai datai paminėti. Vėliau salėje įvyko minėjimas. Jį pradėjo penktokai, žemaitiškai pasveikinę susirinkusius –skambėjo I. Daubarienės eilėraštis apie protėvių išsaugotą gimtąją tarmę. Trumpą sveikinimo kalbą pasakė mokyklos direktorė Irena Žutautienė. Ji pasveikino visus susirinkusius, ypač mokinius, kurie į šventę atėjo pasipuošę trispalvės simbolika ir kartu su mokytojais   darniai giedojo valstybės himną.

Muzikos mokytoja Daiva Kleivaitė- Hirzel priminė, kad visą savaitę mokiniai kūrė eiles, rašė rašinius apie Lietuvą, piešiniuose vaizdavo Tėvynės gamtą, miestus, įkūnijo šviesiausias savo svajones. Pradinių klasių mokinių darbuose jau skleidėsi pavasario žiedai, šakas į dangų kėlė fantastiški medžiai; tuo tarpu vyresnieji rašė apie istorinį Žalgirio mūšį ir didžiavosi mūsų šalies krepšininkais, pasaulyje išgarsinusiais mažytį mūsų kraštą. Mokiniai suvokė –tai jų, laisvės vaikų, šventė.

Po skambių dainų su mokiniais įdomiai bendravo svečias iš Telšių – Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Telšių skyriaus vedėjas, istorikas Vaclovas Vaičekauskas. Sveikindamas nevarėniškius, jis palinkėjo nepamiršti, kaip svarbu mūsų nedidelei tautai būti vieningai, paragino ir toliau sutelktai puoselėti nepriklausomybės vertybes. „Laisvė – ne tik daugybė naujų galimybių ir perspektyvų, bet ir nuolatinė atsakomybė už savo poelgius, darbus ir kasdieninę veiklą, skirtą savo šeimai ir bendruomenei, Tėvynei ir valstybei”, –sakė svečias. Mokiniams jis pateikė klausimų apie mūsų šalies istoriją ir apdovanojo aktyviausius klausytojus.

Susitikimas sutelkė mokyklos bendruomenę naujiems darbams ir siekiams.

Lietuvių kalbos mokytoja                         Audronė Ciparienė