820851
Jūsų IP: 3.149.252.37
Laikas: 2024-04-23 08:24:16

Vasario 16-osios paminėjimas

vasario16 2013Savaitgalį visoje Lietuvoje paminėtos 95-osios valstybės atkūrimo metinės. Šventės išvakarėse Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – prasmingai paminėta ir mūsų mokykloje. Tądien sulaukėme daug svečių, nes po minėjimo buvo numatyta jaunųjų šaulių priesaika, vėliau vyko ir kitas renginys- Karjeros diena.

Nuskambėjus Lietuvos valstybės himnui, minėjimas pradėtas iškilių poetų – Justino Marcinkevičiaus, Marcelijaus Martinaičio eilėmis. Šventės vedėjai Toma ir Egidijus pakvietė žodį tarti mokyklos direktorę Ireną Žutautienę.” Būkime pilietiški, verti tų, kurie kadaise pasirašė Nepriklausomybės aktą” – pasveikinusi mokyklos bendruomenę ir svečius, ragino mokyklos vadovė.

Šventinį sveikinimą su savo mokytojomis paruošė pradinių klasių mokiniai, džiuginę visus dainomis, raiškiu žodžiu. Įspūdinga trispalve vaikų rankose nuvilnijo vėliavos spalvų popieriniai malūnėliai. Mažuosius scenoje netruko pakeisti vyresnieji, su istorijos mokytoju Juliumi Tamošausku surengę istorijos pamoką apie šalies istoriją, kultūrą ir žymius žmones, be kurių neįsivaizduojamas Lietuvos valstybės atkūrimas.

Koncertą tęsė Daivos Kleivaitės- Hirzel parengti mergaičių ansambliai, atlikę dainas “ Laisvė” ir “ Laimės šokis”, o Ingos Budginienės šokėjos džiugino moderniais šokiais. Dvyliktokė Gintarė Šakytė ir penktos klasės mokinė Evelina Petrauskaitė demonstravo meninio skaitymo įgūdžius. Vėliau nuskambėjo jau tradicija tapęs kvietimas visiems atlikti bendrą dainą. Šįkart tai buvo Gyčio Paškevičiaus kūrinys “ Mano kraštas”. Minėjimui baigiantis nuskambėjo mokyklos himnas.

Šventės metu buvusi mokinių komiteto pirmininkė Greta Piktužytė savo įgaliojimus perdavė naujai išrinktai pirmininkei, devintokei Viktorijai Šimkutei, kuri savo kalboje paminėjo, kad jai svarbiausia – kurti tokią mokyklą, kurioje kiekvienas jaustųsi puikiai.

Vienas įspūdingiausių šventės momentų, be abejo, buvo jaunųjų šaulių priėmimas į šaulių sąjungą. Ceremonijai vadovavo Telšių šaulių kuopos vadas Arūnas Juška, o dvylika Nevarėnų vidurinės mokyklos mokinių davė garbingą priesaiką, pagerbė vėliavą ir tapo šaulių sąjungos nariais. Į šventę atvykęs Lietuvos šaulių sąjungos Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas Vaclovas Ringys pasveikino jaunuosius šaulius, palinkėjo jiems nepamiršti pagrindinės savo pareigos – būti pavyzdingais mokiniais ir pasidžiaugė, kad priesaika duota tokios prasmingos mūsų valstybinės šventės minėjime.

Lietuvių kalbos mokytoja Audronė Ciparienė

1 (1)