Jūsų IP: 3.141.41.187
Laikas: 2024-05-10 12:03:52

Integruota istorijos – etnokultūros pamoka „Nevarėnų miestelio kultūros paveldas“

1Spalio 13 dieną trečios pamokos metu Nevarėnų miestelyje vyko integruota istorijos – etnokultūros pamoka „Nevarėnų miestelio kultūros paveldas“. Pamokos pradžioje mokiniams buvo pristatytas svarbiausias išvykos tikslas – susipažinti su Nevarėnų miestelio kultūros paminklais. Išvykos maršrutu buvo pasirinktas kelias nuo mokyklos iki miestelio Jėzaus Nukryžiuoto bažnyčios.

Eidami Liepų gatve, penktos klasės mokiniai klausėsi istorijos mokytojos Neringos Račkauskienės, kuri priminė mokiniams Nevarėnų miestelio istoriją. Ji papasakojo apie svarbiausius miestelio kultūros paminklus: tremtiniams skirtą paminklą, malūną, Nevarėnų paminklinį akmenį, pirmąją mokyklą, Jėzaus Nukryžiuotojo bažnyčią, varpinę, Motiejaus Valančiaus laikų koplytėlę. Etnokultūros mokytoja Lina Račkauskienė mokinius supažindino su miestelyje augančiais medžiais, jų savybėmis, papasakojo apie Burbesio tvenkinį ir į jį įtekančius upeliukus. Pamokos pabaigoje mokytojos kartu su penktos klasės mokiniais aptarė pamokos įspūdžius, išgirstą ir pamatytą informaciją.

Integruota pamoka - išvyka praturtino penktokų žinias apie Nevarėnų miestelio kultūros paveldą, istoriją ir gamtinius objektus. Mokiniai įdomiai ir turiningai praleido pamoką, pasivaikščiojo gryname ore.

Istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė