820851
Jūsų IP: 3.145.206.169
Laikas: 2024-04-29 10:35:17

Antrokai edukacinėje kelionėje

Mokytis galima ne tik klasėje, bet ir keliaujant. Į edukacinę kelionę "P.P.P. (Pamatyk. Pabandyk. Padaryk.)“ gegužės 22 dieną  išvykę antrokai susipažino su Šiaulių miesto mažąja architektūra, pabandė virtualiais dviračiais pervažiuoti centrines gatves, pasidarė skanių šokoladinių  saldainių.

Pažintį su miestu pradėjome nuo Šiaulių miesto simbolio – saulės laikrodžio „Šaulio“, kuris simbolizuoja Saulės mūšį, nuo kurio ir kildinamas miesto vardas. Talšos ežero pakrantėje vaikai įveikė energetinį labirintą, kuris sudarytas iš 7 ratų ir yra puiki vieta nusiraminti ir susikaupti. Pakrantėje pasitiko ir Geležinė lapė. Pasirodo, jos  krūtinėje plaka plieninė širdis, o joje kapsulė su linkėjimais ateities kartoms.

Eidami link Dviračių muziejaus mokiniai apžiūrėjo fontaną „Saulės diskai“. Pasirodo, tokį pavadinimą jam išrinko patys miesto gyventojai. Gaidžio laikrodžio aikštėje apžiūrėjo laikrodį, kuris gieda ir lietuviškai, angliškai arba vokiškai sveikinasi su kiekvienu, atvykusiu į Šiaulius .

Dviračių muziejuje mokiniai ne tik susipažino su dviračių istorijos raida, gamyba, garsiausiais Lietuvos dviratininkais, bet ir turėjo galimybę tapti dviratininkais ir virtualiai pakeliauti po Šiaulių senamiestį.

Radijo ir televizijos muziejuje susipažinome su muzikos ir informacijos perdavimo technologijomis nuo muzikinės dėžutės iki šiuolaikinio televizoriaus. Visi mokiniai pabandė informacijos kodavimo sistemą – Morzės abėcėle telegrafuoti savo vardą.

Paskutinė stotelė – saldainių fabriko „Rūta“ šokolado muziejus ir edukacinė pamoka „Šokolado kelias“. Jau skanūs bilietai (šokoladiniai saldainiai) nuteikė įdomiai ir saldžiai valandėlei. Nuojauta neapgavo: mokiniai susipažino su 4 tūkstančių metų šokolado istorija ir jo vartojimu, lenktyniavo rinkdami virtualius saldainius, kūrė popieriuką savo saldainiui, patys gamino saldainius su įvairiais priedais. Na, o likusį šokoladą, kaip tikri smaližiai, suvalgė tiesiog šaukšteliais.

Namo vaikai grįžo kupini įspūdžių, o tėveliams parvežė ir saldžių dovanų...

Už šios kelionės finansavimą tariame Jums, tėveliai, nuoširdų ačiū.

2 klasės mokytoja metodininkė Jolanta Bružienė

start stop bwd fwd