Jūsų IP: 18.219.14.63
Laikas: 2024-05-02 11:19:02

Nevarėniškiai antri Žemaitijos regione

100 4839Kovo mėnesio pabaigoje Klaipėdoje vyko etninės kultūros projekto „Mūsų lobynai“ mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų varžytuvės „Tarmių lobynai“. Mūsų mokyklos  8 klasės mokiniai Monika Petreikytė ir Modestas Beloglazovas taip pat dalyvavo varžytuvėse (mokinius ruošė etnokultūros būrelio vadovė Lina Račkauskienė).

Varžytuvių metu buvo galima išgirsti įvairių autorių ir liaudies kūrinių. Monika papasakojo Deimantės Beržinskaitės kūrinį „Gondrū šeimyna“, o Modestas – Lino Ilakio „Meškeriuotoje“.  Būtent šis kūrinys Modestui ir atnešė sėkmę. Jis tapo antros vietos laimėtoju Žemaitijos regione. Smagu, kad mūsų vaikai nepamiršta savo tarmės, puoselėja  kultūrą, domisi senaisiais papročiais.

Etnokultūros būrelio vadovė Lina Račkauskienė