820851
Jūsų IP: 13.59.218.147
Laikas: 2024-04-27 08:16:47

„Atminties kelias“ – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Picture 244Rugsėjo 23 – ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena, menanti 1943 metų rugsėjo 23 dieną, kai buvo likviduotas Vilniaus getas. Dalis šio geto kalinių buvo nužudyti Paneriuose, kiti pateko į koncentracijos stovyklas, įkurtas nacių okupuotose teritorijose. Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena minima nuo 1994-ųjų metų.

Prie visuotinio Holokausto dienos paminėjimo prisijungė ir Nevarėnų pagrindinė mokykla. Rugsėjo 23 – 25 dienomis mokykloje vyko integruotos istorijos, lietuvių ir anglų kalbų pamokos. Integruotoje istorijos – lietuvių kalbos pamokoje penktos klasės mokiniai susipažino su trumpa Holokausto istorija, rašė rašinį „Mano šeima“. Septintos klasės mokiniai integruotoje istorijos – anglų kalbos pamokoje kūrė batuką ir rašė trumpą istoriją „A story of my shoe“. Istorijos pamokoje šeštos klasės mokiniai, prisiminę žydų tautos tragediją, kūrė šešiakampę žvaigždę. 10b klasės mokiniai, minėdami žydų tautos naikinimo dieną, žiūrėjo filmą apie Aušvico koncentracijos stovyklą.

Dabar, XXI amžiuje, dažnam iš mūsų sunku patikėti, kad dar XX amžiaus viduryje buvo įmanomi tokie baisumai, nelaimės ir vargai, kuriuos likimas lėmė žydams. Yra išlikę šimtai istorijų, liudijančių apie žydų kančias ir apie jų begalinę viltį išlikti. Tai dažnai būna Stebuklo istorijos.

Istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė