820851
Jūsų IP: 18.116.63.236
Laikas: 2024-04-23 06:05:42

Paminklinio kryžiaus atidengimo ceremonija

paminklasŠ. m. gegužės 10 d. prie Juodinkių miško vyko paminklinio kryžiaus LLA Žemaičių apygardos Šatrijos rinktinės Telšių kuopos Telšių būrio partizanams, žuvusiems už Lietuvos laisvę 1945 – 1953 m. Juodinkių, Kalnėnų, Sarakų miškų masyvuose, atminti, atidengimo ir pašventinimo ceremonija.

Šv. Mišiose ir paminklo pašventinimo ceremonijoje dalyvavo ir Nevarėnų pagrindinės mokyklos 7 – 9 kl. mokiniai bei mokyklos Šaulių būrelio nariai. Renginyje kalbėjo paminklo iniciatorė Aleksandra Prijalgauskienė, LPKTB Telšių skyriaus pirmininkė Adolfina Striaukienė, kraštotyrininkas Alfredas Jonušas, skulptorius Osvaldas Neniškis, Telšių meras Vytautas Kleiva, Nevarėnų seniūnė Vilma Šakienė, Nevarėnų parapijos klebonas Aloyzas Žygaitis ir kiti. Pagerbimo ceremonijoje mokiniai girdėjo pasisakymus ir skaudžius prisiminimus apie partizanų ilgą ir pasiaukojamą kovą dėl Lietuvos nepriklausomybės. Renginio metu buvo iššautos trys patrankos salvės.

Istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė