Company Logo

Renginių kalendorius

Gruodis 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

312886
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
42
58
142
312333
100
1359
312886
Jūsų IP: 3.237.67.179
Laikas: 2020-12-02 15:45:54
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Mokykloje paminėta Europos kalbų diena

1Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Šios šventės tikslas – puoselėti turtingą Europos lingvistinę ir kultūrinę įvairovę bei skatinti mokytis kalbų visą gyvenimą.

Tą dieną mūsų mokykloje taip pat praūžė Europos kalbų dienos šventė.

Visą dieną mokykloje netrūko nei veiklos, nei šurmulio. Devintokai su   prancūziškų raguolių krepšeliu lankėsi klasėse ir sveikino mokinius ir mokytojus prancūziškai. Per pertraukas skambėjo įvairių šalių muzika, veikė pradinių klasių mokytojos J. Bružienės surengta Europos šalių lėlių parodėlė. Pradinių klasių mokinukai puošė savo klasių duris gėlėmis, kurios pražydo gražiausiais lietuviškais ir angliškais žodžiais. Buvo išleistas informacinis stendas apie Europos kalbų dieną.

Penktą pamoką mokiniai rinkosi į aktų salę, ten vyko baigiamasis renginys. Jo metu mokiniai įvairiomis kalbomis pristatė pačių pieštus plakatus sporto temomis. Užsienio kalbų mokytojos Dovilė Pilipavičienė ir Indrė Kuprijanovienė parengė 8-10 klasių mokinius karaokė konkursui. Skambėjo dainos anglų, vokiečių, rusų, na, ir, žinoma, gimtąja lietuvių kalbomis. Daug šiltų plojimų sulaukė ir šventės svečias iš Vokietijos – Frankas Gnadl. Jis bendravo su mokiniais įvairiomis kalbomis, papasakojo apie tai, kad sukūręs šeimą kelerius metus gyvena Nevarėnuose. Svečias jau neblogai kalba lietuviškai, yra labai muzikalus – grojo keliomis dūdelėmis ir padainavo dainą „ Lietuva brangi“, kurios žodžiai- Maironio eilėraštis. Įdomiausia buvo tai, kad daina skambėjo vokiškai, mat Frankas yra išvertęs ją į savo gimtąją kalbą.

Šis renginys priminė, kad daugiakalbystė – tikrai didelė vertybė, suteikianti naujų žinių, idėjų ir praturtinanti mūsų gyvenimą.

 

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja    

Ilona Stonkienė

 

 

 

 
Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.