819192
Jūsų IP: 44.222.125.114
Laikas: 2024-03-29 11:22:14

Išvyka į Kauną

IMG 20191023 115943 Large  Spalio 23 dieną šeštos klasės mokiniai kartu su aštuntokais apsilankė Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje, kuriame dalyvavo Kultūros paso edukaciniame užsiėmime „Karinė operacija „Žinių bomba““. Šio užsiėmimo tikslas buvo susipažinti su Lietuvos valstybės karine ir kultūrine praeitimi.

Muziejaus gidas mokiniams prieš edukacinę veiklą papasakojo, kad Vytauto Didžiojo karo muziejus yra vienas seniausių Lietuvoje. Jis pradėtas kurti 1919 metais, o iškilmingai atidarytas 1921 metų Vasario 16-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės dieną.

Susipažinę su muziejaus įkūrimo istorija, mokiniai buvo suskirstyti į dvi grupeles ir jiems buvo paaiškinta, kaip reikės atlikti užduotis. Gidas atkreipė dėmesį, jog norint tinkamai įvykdyti užduotis, reikės skaičiuoti, šifruoti, bėgioti, ieškoti, spręsti rebusus, rinkti dėliones, apžiūrėti šovinius ir ginklus, bendrauti naudojantis radijo stotelėmis ir atsakinėti į įdomius klausimus.

Gidui paskelbus veiklos pradžią, muziejaus tylą užgožė nedidelis šurmulys. Mokiniai lakstė po muziejų, sprendė užduotis, ieškojo atsakymų. Tokiu neįprastu būdu vaikai sužinojo svarbiausias istorines datas ir faktus, išmoko atpažinti bei vertinti istorijos šaltinius ir mokytis dirbti komandoje.

Pasisėmę gerų emocijų muziejuje, dieną tęsėme prekybos ir pramogų centre „Akropolis“. Papietavę ir apsilankę kino teatre „Forum Cinemas“, grįžome namo.

Istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė