819140
Laikas: 2024-03-28 21:27:24

Pamoka, skirta Šatrijos Raganos 140 – osiosms gimimo metinėms paminėti

PeckauskaiteMarija[...] Kokia graži tu,

kai žiebi žvakes ant pianino

ir paleidi nakčiai

tamsių plaukų didžiulį mazgą,

kai žvelgi į mus mąsliom, liūdnom akim

iš po tų antakių lakaus juodumo... [...]

(J. Vaičiūnaitė)

Kovo 7 d. mokyklos bibliotekoje vyko 6 klasės lietuvių kalbos pamoka, skirta Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos 140 – osioms gimimo metinėms paminėti. Pamokos tikslas buvo išsamiau supažindinti mokinius su rašytojos biografija ir kūryba.

Pristatydama rašytojos biografiją ir kūrybą mokyklos bibliotekininkė Danutė Ramančauskytė teigė, jog daugelis Šatrijos Raganą prisimena kaip rašytoją, tačiau ji turėjo ir kitą pašaukimą – pedagogės. Ji siekė mokyti žmones, ypač jaunus, juos ugdyti knyga, arba tiesiog savo pavyzdžiu. Na, o mokytojavimą Marija Pečkauskaitė suvokė kaip labai svarbią užduotį, misiją.

Susipažinę bei aptarę rašytojos biografiją ir kūrybą, mokiniai toliau su lietuvių kalbos mokytoja Ilona Stonkiene skaitė, analizavo ištrauką iš novelės „Irkos tragedija“. Mokiniai, aptarę novelės pagrindinę mintį, analizavo ir pagrindinių veikėjų paveikslus, stebėjo meninio filmo ištrauką ,,Irkos tragedija“.

Pamokos pabaigoje mokyklos bibliotekininkė visiems priminė, jog artėja Kovo 11 – oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tad šeštokams buvo skirta užduotis - užrašyti ir iliustruoti gražiausią lietuvišką žodį. Atneštus darbus vertino mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai, jie nusprendė, jog gražiausias darbas buvo Aurimo Jonavičiaus. Aurimas iliustravo žodį ,,Laisvė“. Sveikiname Aurimą ir linkime sėkmės, o mokinių darbeliais galima pasidžiaugti mokyklos bibliotekoje.

Mokyklos bibliotekininkė Danutė Ramančauskytė