Company Logo

Renginių kalendorius

Gegužė 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

2 procentų parama

Ugdymas karjerai

Mokyklos muziejus

Lankytojai

295058
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šis mėnuo
Praėjęs mėnuo
Iš viso
1
43
491
293886
1953
2519
295058
Jūsų IP: 18.207.254.88
Laikas: 2020-05-25 02:35:08
Visitors Counter

Elektroninis dienynas

LIONS QUEST

Sveikatiada

Vaikų linija

Tėvų linija

Vyturys

„Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka“

Mokyklų aprūpinimas

Interaktyvios pamokos

   Praėjusius mokslo metus užbaigę 1000 žodžių laišku mokyklai Nevarėnų vidurinės gabiųjų moksleivių klubas „Ateities vaikai“ savo 2009-2010 m.m. veiklą pradėjo nuo kelionės į Vilnių. Rugsėjo 19 d., dar saulei nepatekėjus, mes jau buvome kelyje, nes sostinėje buvome suplanavę ilgą programą.  

   Visų pirma aplankėme Gėtės instituto organizuotą interaktyvią parodą Musik+X. Lietuvos energetikos muziejaus patalpose įsikūrusioje parodoje patekome tarsi į vokiškos muzikos festivalį. Keturiose mažose scenose galėjome paklausyti vokiečių grupes, pavienius atlikėjus, kurie atliko pop, indie, hiptopo ir techno žanrų muziką. Įdomiausia tai, kad kiekvienas galėjome ne tik pažiūrėti, bet ir dainuoti kartu su atlikėjais, nes kiekvieno paviljono centre buvo didele projekcija, kurioje galėjome matyti koncertų akimirkas, dainų tekstus, susipažinti su žanro atstovais bei atitinkamos subkultūros elementais. Interaktyvios paviljono sienos pristatė žanro ypatybes, koncertų atmosferą, atlikėjų ir jų gerbėjų kelius ir klystkelius. Visa tai mus įtraukė į interaktyvų veiksmą. Muzikos mokytoja Daiva Klevaitė-Hirzel ragino moksleivius išsirinkti labiausiai patikusį atlikėją ar grupę. Didžiausio populiarumo sulaukė paviljonas, pristatęs techno žanrą. Tačiau pop stiliaus grupių klausytojų buvo taip pat gana daug. Kai kurie moksleiviai parašė trumpus laiškus „Tote Hosen“ grupei ir tikimės, kad jie pasieks adresatą. Tačiau muzikos garsus po valandos pakeitė technikos pasaulis, nes sekantis mūsų tikslas buvo Lietuvos energetikos muziejus. Tiesa, 2008 m. šis muziejus pertvarkytas į Lietuvos technikos muziejų. Iš pirmo žvilgsnio, atrodė, patekome į seniena kvepiančią ekspoziciją, tačiau mūsų gidas, Vilniaus universiteto fizikos specialybės ketvirto kurso studentas, iš pradžių pristatęs Vilniaus miesto transporto vystymosi parodą, vedė mus iš vienos muziejaus salės į kitą, ir mes su dideliu smalsumu leidomės pirmosios Vilniaus miesto elektrinės, veikusios nuo 1903 iki 1998 m., įrangos labirintais: susipažinome su pirmosiomis garo turbinomis, garo katilais, įvairiais elektros perdavimo, matavimo ir perdavimo prietaisais. Ypatingą atmosferą kūrė autentiška industrinė aplinka. O veikiančios Ignalinos atominės elektrinės, Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės maketai, vėjo ir saulės jėgainė bei kiti eksponatai suteikė mums bazinių žinių apie energiją ir elektrą. Vilniaus miesto technikos istorijos ekspozicijoje susipažinome, kaip per 200 metų industrializacija pakeitė miesto veidą bei kasdienį gyvenimą (nuo amatų iki sovietmečio pabaigos; čia buvo pristatomos svarbios miesto pramonės šakos – tekstilės, stiklo, popieriaus, skaičiavimo mašinų pramonė, lazerinės technologijos). Grupę lydėjęs fizikos mokytojas Remigijus Tamoševičius atrasdavo laiko ne tik papildyti mūsų gido pasakojimą, bet ir su moksleiviais aptarti įvairių technikos prietaisų veikimą. Tačiau, kaip visada, įdomiausia ten, kur galime patys veikti - interaktyvioje ekspozicijoje „Technika vaikams“. Nuovargis dingo per kelias minutes, kai moksleiviai patys kūrė muziką, per padidinamąjį stiklą mėtė krepšinio kamuolį į krepšį ar nustatinėjo savo svorį Marse, Mėnulyje, žaidė su spalvomis. Per fizikos pamokas moksleiviai turės daug progų prisiminti linksmus eksponatus, iliustruojančius įvairius technikos išradimus ir demonstruojančius mokslinius metodus.

   Pilni gerų įspūdžių, lydimi malonios rudens saulės spindulių, Mindaugo tiltu persikėlėme į Vilniaus senamiestį. Trečias kelionės tikslas buvo Jaunimo parkas, kuriame tą dieną prisistatė Vilniaus nevyriausybinės organizacijos. Tikėjomės praplėsti mokinių akiratį apie jaunimo visuomenines grupes, pasisemti kūrybinių minčių plėtojant savo klubo veiklą. Tik įėjus į Jaunimo parką, moksleivius susipažinimui ir žaidimui pakvietė Vilniaus Akademikų skautų atstovai. Prie Europos Sąjungos stendo galėjome pasitikrinti, ar daug žinome apie Europos Sąjungos istoriją ir jos veiklą.

    Kelionę užbaigėme pasivaikščiojimu po Vilniaus senamiestį: nuo Vilniaus katedros iki Aušros vartų grožėjomės architektūriniais ansambliais. Po trumpo pasižvalgymo po Vilniaus universiteto kiemelius, filologijos fakultetą ir atminčiai nusifotografavę prie Lietuvos prezidentūros, jau gerokai pavargę, atsisveikinome su 2009 m. Europos kultūros sostine Vilniumi.

    Pirmosios 2009-2010 m.m. moksleivių klubo „Ateities vaikai“ išvykos, kurioje moksleiviai papildė savo žinias iš mokomųjų dalykų: vokiečių, fizikos ir muzikos - sėkme ir naudingumu, iš tiesų  abejoti nereikėjo. Moksleiviai tai paliudijo refleksijos metu, kai grįždami namo ant popieriaus lapo užrašė savo mintis, atsiliepimus apie lankytas parodas ir ekskursijas.

Nijolė Vyžintienė

Nevarėnų vidurinės mokyklos vokiečių k. mokytoja metodininkė,

Moksleivių klubo „Ateities vaikai“ vadovė

 
Visos teisės saugomos © Kopijuoti informaciją draudžiama. Tikrinta XHTML and CSS.