819126
Jūsų IP: 54.226.126.38
Laikas: 2024-03-28 11:21:51

Mokyklos mažieji lankėsi bibliotekoje

DSCF3207Skaitymas - svarbus įgūdis, kurį reikia ugdyti nuo pat mažumės. Kuo daugiau mažiems vaikams skaitoma, tuo labiau jie trokšta patys išmokti skaityti. Kadangi maži vaikai skaityti dar nemoka,  juos būtina supažindinti su knygutėmis. Todėl ikimokyklinukai su auklėtoja Živile Mizgeriene ir priešmokyklinukai su auklėtoja Lina Račkauskiene spalio 12 d. lankėsi bibliotekoje, kur vyko renginys „Mano knygelės“.

Pradžioje visi vaikai sustoję rateliu su auklėtoja Živile deklamavo pasisveikinimo eilėraščius. Auklėtoja Lina su vaikais kalbėjosi apie metų laiką, mėnesį, dieną. Na, o paskui vaikai „keliavo“ į knygų karalystę: įminę  mįslę apie knygą ir išmokę greitakalbę bei burtažodį, turėjo galimybę atskleisti dėžės turinį, kurioje „slėpėsi“  knygutės.  Vaikai su smalsumu traukė iš dėžės po knygą, labai aktyviai jas apibūdino. Jie pastebėjo, kad knygučių yra kuo įvairiausių; storų, plonų, sunkių, lengvų, spalvotų ir nespalvotų ir netgi su diskais (natų knygelės su garso įrašais). Su vaikais kalbėjomės ir apie tai, ką galima daryti su knygutėmis ir ko negalima. Džiugu, visi vaikučiai žino, kaip elgtis su knygutėmis.

Akylūs vaikai pastebėjo, kad knygutės buvo pažymėtos geometrinėmis figūrėlėmis. Tad pakalbėję apie knygutes, taip pat susipažino su geometrinėmis figūromis: kvadratu, stačiakampiu, trikampiu ir apskritimu, juos lygino.

Paskui auklėtoja Lina pakvietė vaikus pažaisti žaidimą „Traukinukas“. Kiekvienas vaikas turėjo išsitraukti po geometrinę figūrą, o „riedantis traukinukas“ kvietė prisijungti vaikus, turinčius atitinkamos formos ir spalvos figūrą. Žaidė tol, kol prisijungė visos figūrėlės.

Linksmai pažaidę šį žaidimą, vaikai turėjo sukurti savo knygą. Susiskirstę į grupeles, vaikai piešė, klijavo. Galutinis rezultatas – puikiai iliustruota knygutė.

Smagu, kad vaikai aktyviai dalyvavo visose veiklose. Pasibaigus užsiėmimui, vaikai linksmi grįžo į savo grupę ir klasę.

Bibliotekininkė Danutė Ramančauskytė

Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /var/www/vhosts/nevarenumokykla.lt/httpdocs/images/2017-10-12 Mano_knygelėsintikui